20 Czerwiec 2023
W trakcie spotkania
"Zwolnieni z teorii" w Starostwie Powiatowym w Kępnie

We wtorek, 20 czerwca Starostwo Powiatowe w Kępnie odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie wraz z opiekunem panią Iwoną Idzikowską.

Na spotkaniu zostały poruszone kwestie związane z ogólnopolską olimpiadą „Zwolnieni z teorii”, która startuje w listopadzie.

„Zwolnieni z teorii” to pierwsza praktyczna olimpiada w Polsce, która ze względu na swój prestiż i innowacyjność cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

W tym roku 13 chętnych do działania uczniów z ZSP Nr 1 w Kępnie otrzymało tytuł finalisty IX Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Projekt „MAŁE a duże” ukończył zmagania z Brązowym Wilkiem i wyróżnieniem od Fundacji DKMS, dla której - w ramach nagrody - nagrali filmik promocyjny.