20 Czerwiec 2023
Uczestnicy projektu
Starosta Kępiński Robert Kieruzal
Dyrektor ZSP Nr 1 w Kępnie Bogumiła Drobina
Podsumowanie projektu “Our cultural heritage and youth”

W poniedziałek, 19 czerwca odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu „Our cultural heritage and youth” realizowanego przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1  w Kępnie w ramach programu Erazmus+.

W trakcie spotkania zaprezentowano działania składające się na projekt, który obejmował udział sześciu partnerów z sześciu krajów, w tym Polski, Grecji, Rumunii, Portugalii, Chorwacji i Turcji.  Liderem całego przedsięwzięcia był Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie.

Idea projektu zakładała organizację spotkań młodzieży i ich nauczycieli w poszczególnych państwach, biorących udział w projekcie. Każdy z wyjazdów był okazją do poznania kultur, tradycji i budowania dialogu między mieszkańcami różnych części Europy.  Młodzi ludzie - uczestnicy projektu w trakcie poniedziałkowego spotkania podzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami związanymi z udziałem w tym projekcie.

W spotkaniu Powiat Kępiński reprezentowali starosta Robert Kieruzal ora wicestarosta Alicja Śniegocka.

Szczegółowe informacje nt. realizowanego przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 projektu dostępne są pod adresem:  https://www.zsp1kepno.pl/news/our-cultural-1678272030