13 Grudzień 2019

Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk odwiedził seniorów w Dziennym Domu Seniora w Domasłowie. Wojewodzie towarzyszyli starosta Robert Kieruzal i wicestarosta Alicja Śniegocka.

Wojewoda zapoznał się z infrastrukturą placówki. O szczegółach związanych z funkcjonowaniem zapoznała gościa wójt gminy Danuta Froń. Dom Seniora swoim podopiecznym zapewnia ośmiogodzinną opiekę, ciepły posiłek, zabiegi fizjoterapeutyczne, zajęcia artystyczne, opiekę pielęgniarki. Na budowę i funkcjonowanie placówki Gmina Perzów otrzymała dofinansowanie z Programu Senior+. Dom Seniora w Domasłowie funkcjonuje już prawie rok i z tego co wiadomo seniorzy czują się tutaj bardzo dobrze. Czas przedświąteczny był też okazją do wymiany życzeń i upominków. Seniorki specjalnie z tej okazji przygotowały dla niecodziennych gości wigilijne potrawy i zaprosiły do świątecznego stołu.