13 Grudzień 2019

Głównym powodem wizyty Wojewody Wielkopolskiego było podpisanie umowy przyznającej Powiatowi Kępińskiemu dofinansowanie z rezerwy ogólnej budżetu państwa na zakup ambulansu sanitarnego typu P dla potrzeb usług medycznych świadczonych przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie.  Nowa karetka to obecnie strategiczna i niezbędna dla mieszkańców inwestycja, biorąc pod uwagę stan techniczny i wysoki stopień zużycia taboru samochodowego będącego w posiadaniu kępińskiego szpitala. Dofinansowanie stanowi 80% kosztu zadania.

Podpisanie umowy odbyło się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie. W spotkaniu z wojewodą uczestniczyli także Dyrektor Wydziału Zdrowia Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - Damian Marciniak,  Poseł do Parlamentu Europejskiego – Andżelika Możdżanowska, członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego: Robert Kieruzal, Alicja Śniegocka, Krystyna Możdżanowska, Renata Ciemny i Marek Potarzycki,  Dyrektor SPZOZ w Kępnie – Beata Andrzejewska oraz Skarbnik Powiatu Kępińskiego – Marcin Trojak.

Kolejnym punktem wizyty Wojewody było spotkanie z Zarządem Powiatu Kępińskiego, po którym wszyscy zebrani udali się pod pomnik na kępińskim rynku by upamiętnić 38. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Ostatnim punktem wizyty było spotkanie wojewody            z seniorami z klubu seniora w Domasłowie w gminie Perzów.

Stan realizacji zadania.

Nowa karetka zgodnie z przeprowadzonym przez Powiat Kępiński postępowaniem przetargowym, kosztować będzie 538 909,04 złotych.             W ramach tej kwoty 80% tj. 431 127,23 złotych stanowi dotacja celowa pozyskana przez Powiat Kępiński ze środków rezerwy celowej budżetu państwa. Pozostałą część – 20% tj. 107 781,81 złotych wyłożą ze swoich budżetów Powiat Kępiński (59 711,12 złotych) oraz gminy tworzące powiat.  I tak:

• Gmina Baranów -7598,62 złotych
  • Gmina Kępno – 23431,77 złotych
  • Gmina Łęka Opatowska – 5 065,74 złotych
  • Gmina Perzów – 3 599,91 złotych
  • Gmina Rychtal- 3 669,97 złotych
  • Gmina Trzcinica – 4 704,68 złotych

Dostawcą karetki jest Medfinance BFF Banking Group, BFF MEDFinance S.A z siedzibą w Łodzi. Zadanie obejmuje zakup pojazdu wraz                       z niezbędnym wyposażeniem medycznym zgodnie z obowiązującą w Polsce normą   PN-EN 1789:2008 ,,Pojazdy mechaniczne i ich wyposażenie - ambulanse drogowe".

Dostawa ma być zrealizowana do 23 grudnia br.