27 Grudzień 2021
Pomnik powstańczy na Korzeniu
Wicestarosta Alicja Śniegocka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Grzegorz Berski oraz Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Marek Potarzycki
Starosta Robert Kieruzal, Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka, Wicestarosta Alicja Śniegocka, Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Marek Potarzycki, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Grzegorz Berski, Paweł Jański oraz Aneta Rabiega.
Starosta Robert Kępiński składa kwiaty pod pomnikiem
Starosta Robert Kieruzal składa kwiaty pod pomnikiem powstańczym
Wicestarosta Alicja Śniegocka, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Grzegorz Berski oraz

W 103. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego władze Powiatu Kępińskiego uczciły pamięć powstańców na Korzeniu.

Dokładnie 103 lata temu Wielkopolanie rozpoczęli największy zwycięski zryw niepodległościowy w historii Polski. Dziś o godzinie 16:40 na terenie powiatu kępińskiego zostały włączone syreny alarmowe, aby oddać hołd bohaterom, którzy wywalczyli dla nas niepodległość.

Starosta Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka, członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Marek Potarzycki, Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Grzegorz Berski, Paweł Jański oraz Aneta Rabiega złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem powstańczym na Korzeniu.