27 Grudzień 2021
Pomnik
Starosta Robert Kieruzal oraz wicestarosta Alicja Śniegocka przy pomniku powstańca wielkopolskiego.

103. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO
W 103. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego władze Powiatu Kępińskiego uczciły pamięć powstańców.
Starosta Robert Kieruzal oraz wicestarosta Alicja Śniegocka złożyli kwiaty na grobach powstańców wielkopolskich na kępińskim cmentarzu.
W dniu dzisiejszym tj. 27 grudnia po raz pierwszy obchodzimy nowe święto państwowe - Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. O godz. 16:40 władze powiatu oraz przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka złożą kwiaty pod pomnikiem powstańczym na Korzeniu.