26 Październik 2020
Starosta Kepiński Robert Kieruzal podczas wideokonferencji z wojewodą
W poniedziałek 26 października odbyła się wideokonferencja wojewody ze starostami i prezydentami miast w związku z Covid-19.

W jej trakcie przedstawiono bieżący raport na temat aktywnych przypadków na terenie województwa wielkopolskiego oraz ilości przeprowadzanych testów.

Wojewoda Wielkopolski przedstawił dane dotyczące ilość utworzonych oraz zajętych łóżek dla pacjentów zarażonych Covid-19 na wszystkich trzech poziomach zabezpieczenia. Poinformował, że w szpitalach na terenie Wielkopolski sukcesywnie powiększana jest liczba miejsc dla osób zarażonych koronawirusem.

Wojewoda przekazał także informacje o środkach ochrony osobistej oraz sprzętu kierowanych do domów pomocy społecznej oraz szpitali.

Omówione zostały  również warunki realizacji programu wsparcia dla seniorów oraz zasady wnioskowania przez samorządy gminne o dotację przeznaczoną na ten cel.