22 Październik 2020
Starosta Kępiński Robert Kieruzal podczas zdalnego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka podczas zdalnego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
W środę 21 października odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Starosty Kępińskiego Roberta Kieruzala. Posiedzenie Zespołu miało charakter zdalny.

W posiedzeniu Zespołu uczestniczyli: Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Wanda Lepka, Dyrektor SPZOZ w Kępnie – Beata Andrzejewska, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Kępnie – Mirosław Józefiak, Przewodniczący Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Pomocy Rodzinie Marian Górecki oraz włodarze i przedstawiciele gmin wchodzących w skład powiatu.

W trakcie wideokonferencji przedstawiono i scharakteryzowano aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu kępińskiego.

Dyrektor SPZOZ w Kępnie przekazała informacje, że na dzień dzisiejszy w szpitalu przebywa 16 osób z zakażeniem SARS –CoV-2 jednocześnie określiła sytuacje szpitala jako stabilną poinformowała o małej ilości osób kierowanych przez lekarzy POZ na wymazy w kierunku zakażenia COVID-19, podkreślając fakt, aby w przypadku wykrycia u siebie objawów zakażenia w pierwszej kolejności skontaktować się z lekarzem POZ, który skieruje pacjenta na wymaz.

Dyrektor PSSE w Kępnie poinformowała, że na dzień dzisiejszy na terenie powiatu jest 55 aktywnych przypadków, a w kwarantannie znajdują się 1204 osoby. W niecałe 2 tygodnie odnotowano gwałtowny wzrost ilości osób będących w kwarantannie wynikający głównie z potwierdzonych zakażeń wśród nauczycieli i uczniów.

Na koniec Starosta Kępiński Robert Kieruzal podziękował wszystkim za zaangażowanie apelując o dalsze zintensyfikowanie działań, mających na celu informowanie mieszkańców powiatu o zasadach obowiązujących w czasie epidemii, których celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa.