21 Lipiec 2020
Skarbnik Marcin Trojak, Posel Tomasz Ławniczak, Wicestarosta Alicja Śniegocka, Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikolajczyk, Poseł Jan Dziedziczak oraz Starosta Robert Kieruzal
Starosta Robert Kieruzal, Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikolajczyk, Wicestarosta Alicja Śniegocka, Skarbnik Marcin Trojak w trakcie podpisywania umowy
We wtorek 21 lipca w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu starosta Robert Kieruzal wspólnie z wicestarostą Alicją Śniegocką przy kontrasygnacie skarbnika – Marcina Trojaka złożyli podpisy pod umową o dofinansowanie zadania „Przebudowa drogi powiatowej - ulicy Dworcowej w Kępnie”.

Ze strony Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego umowę parafował wojewoda Łukasz Mikołajczyk. Wartość udzielonej Powiatowi Kępińskiemu dotacji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych to 2 831 278,22 złotych. Całkowity koszt inwestycji to 5 662 556,43 złotych

Zakres inwestycji zgodnie z umową o dofinansowanie zakłada gruntowną przebudowę drogi powiatowej - ulicy Dworcowej w Kępnie na odcinku blisko 900 metrów. Wzdłuż drogi powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Znacznej poprawie ulegnie również organizacja ruchu pod wiaduktem kolejowym, gdzie wyseparowany będzie ruch pieszych i rowerzystów od ruchu samochodowego. Dodatkowo przebudowane zostaną przejścia dla pieszych, które oznaczone będą sygnalizacją aktywną. Inwestycja to również uporządkowanie kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego oraz  właściwe odprowadzenie wód opadowych.

Obecnie Powiat Kępiński prowadzi postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy tego zadania inwestycyjnego. Realizacja zadania zakończy się w 2021 roku.

Fundusz Dróg Samorządowych ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. Rozwój lokalnej infrastruktury drogowej stanowi przy tym działanie komplementarne do inicjatyw podejmowanych na szczeblu krajowym w odniesieniu do budowy systemu autostrad i dróg ekspresowych, przyczyniając się do stworzenia spójnego i zintegrowanego systemu transportowego.