21 Lipiec 2020
Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Skarbniki Marcin Trojak, Wój Gminy Perzów Danuta Froń, Skarbnik Gminy Perzów Edyta Kieruzal,
Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Starosta Kępiński Robert Kieruzal oraz Wój Gminy Lęka Opatowska Adam Kopis

We wtorek 21 lipca zawarte zostały z Gminą Perzów i Gminą Łęka Opatowska aneksy do umów rozszerzające katalog zadań inwestycyjnych realizowanych w tym roku na drogach powiatowych. Jest to następstwo oszczędności poprzetargowych na realizację zadań w ramach umów podpisanych z w/w jednostkami w maju tego roku.

Przypomnijmy w przypadku Gminy Perzów umowa pierwotna obejmowała wykonanie nowej nakładki bitumicznej na drodze powiatowej nr 5679P na odcinku Miechów – Ludwiczyn.

Zgodnie z podpisanym aneksem zakres inwestycji w obrębie gminy Perzów rozszerzy się o budowę chodnika w miejscowości Domasłów w ciągu drogi powiatowej nr 5716P. Łączny koszt realizacji obu zadań to 400 000 złotych w tym Gmina Perzów przekazała 200 000 złotych.                              Z budżetu Powiatu Kępińskiego przeznaczono na ten cel  200 000 złotych.

W przypadku Gminy Łęka Opatowska umowa pierwotna obejmowała wykonanie nakładki bitumicznej na odcinku drogi powiatowej nr 5696P Łęka Opatowska – Opatów. Aneks wprowadza dodatkowo wykonanie nakładki bitumicznej na odcinku drogi powiatowej nr 5697P łączącej Raków i Siemianice. Łączny koszt realizacji obu zadań to 400 000 złotych w tym udział Gminy Łęka Opatowska to 200 000 złotych.                              Z budżetu Powiatu Kępińskiego przeznaczono taką samą kwotę.

W najbliższym czasie podobny aneks rozszerzający zakres realizacji zadań drogowych podpisany zostanie z Gminą Baranów.