14 Lipiec 2023
 Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kepiński Alicja Śniegocka, Z-ca Dyrektora ds. Medycznych lek. Zbigniew Bera, Ordynator Oddziału Położniczo-Ginekologicznego lek. Adam kapica
Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, Poseł na Sejm RP Katarzyna Sójka, Starosta Kępiński Robert Kieruzal
Podczas wydarzenia
Dyrektor Szpitala w Kępnie Beata Andrzejewska,
Dyrektor SPZOZ w Kępnie Beata Andrzejewska, Zastępca Dyrektora ds. Inwestycji i Infrastruktury Marika Możdżanowska, Z-ca Dyrektora ds. Medycznych lek. Zbigniew Bera
Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka,Radna Rady Powiatu Kępińskiego Iwona Gogół, Skarbnik Powiatu Kępińskiego Marcin Trojak

Trzy oddziały zmodernizowane w SPZOZ w Kępnie

W piątek, 14 lipca w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kępnie uroczyście otwarto gruntownie zmodernizowany Oddział Ginekologiczno-Położniczy wraz z traktem porodowym. Jest to drugi finalny etap dużego projektu obejmującego przebudowę łącznie trzech oddziałów kępińskiego szpitala.

W lutym tego roku oddano do użytku zmodernizowany Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Noworodkowy oraz Oddział Położniczy w zakresie Rooming-IN. Zakończenie tych prac dało możliwość rozpoczęcia modernizacji w pozostałej części Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz z traktem porodowym.

Jak podkreśla Starosta Kępiński Robert Kieruzal – dzisiejsze otwarcie wieńczy całą inwestycję, której wartość to ponad 12 milionów złotych, na które składają się środki z kilku źródeł. To 5,5 miliona złotych pozyskanych w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, blisko 1,5 miliona złotych stanowią środki z rezerwy celowej budżetu państwa na zakup sprzętu i wyposażenia, Powiat Kępiński wyasygnował w ramach własnego budżetu 2 miliony złotych. Udział w inwestycji mają również lokalne samorządy z obszaru naszego powiatu.

W uroczystości udział wzięło szereg gości w tym m.in.: poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, poseł na Sejm RP Katarzyna Sójka, poseł na Sejm RP Jan Mosiński, poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak. Obecni byli także włodarze gmin oraz radni Rady Powiatu Kępińskiego.

Otwarcie było również okazją do spotkania z personelem medycznym stanowiącym obsługę modernizowanych oddziałów. Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni goście mogli zapoznać się z możliwościami, jakie daje przeprowadzona inwestycja.

Przed nami dalsze prace inwestycyjne w kępińskim szpitalu. Terminarz jest tu niezwykle istotny, bo w kolejce czeka już kolejna inwestycja obejmująca modernizację Oddziału Dziecięcego. Jej realizacja możliwa jest dzięki pozyskanemu przez Powiat Kępiński dofinansowaniu ze środków Rządowego Programu Polski Ład.