14 Lipiec 2023
3 500 000,00 zł dofinansowania dla Powiatu Kępińskiego  Powiat Kępiński otrzymał dofinansowanie w wysokości 3 500 000,00 zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na remont i modernizację zabytkowych budynków Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie oraz Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Grębaninie.
3 500 000,00 zł dofinansowania dla Powiatu Kępińskiego z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Remont i modernizacja zabytkowych budynków Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie. Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Grębaninie.
3 500 000,00 zł dofinansowania dla Powiatu Kępińskiego

Powiat Kępiński otrzymał dofinansowanie w wysokości 3 500 000,00 zł

Prace remontowe i modernizacyjne planowane do realizacji przy budynku LO Nr I im. mjra H. Sucharskiego to m.in. budowa windy zewnętrznej dla osób niepełnosprawnych komunikującej wszystkie kondygnacje budynku, wymiana zewnętrznej stolarki drzwiowej, remont dachu na części mieszkalnej budynku szkoły remont opłotowania wokół budynku szkoły, dostosowanie budynku do wymogów bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

W zabytkowym istniejącym budynku Oddziału Leczniczo- Rehabilitacyjnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Grębaninie zaplanowano m.in. prace dotyczące dostosowania obiektu do wymogów bezpieczeństwa przeciwpożarowego zgodnie z wykonaną ekspertyzą.