17 Październik 2024
Stan obecny
W trakcie wydarzenia
Ruszają prace w Grębaninie

W środę, 16 października starosta Alicja Śniegocka i wicestarosta Renata Ciemny przy kontrasygnacie skarbnika Marcina Trojaka podpisały umowę na roboty budowlane w zakresie przebudowy zabytkowego budynku stanowiącego dotychczasową siedzibę Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie.

Zakres prac obejmować będzie wykonanie robót ogólnobudowlanych, sanitarnych,  elektrycznych i teletechnicznych, mających na celu stworzenie optymalnych warunków dla pobytu i rehabilitacji pacjentów. Wartość inwestycji to 14 617 000,45 złotych, z czego 8 000 000,00 złotych stanowi dotacja pozyskana przez Powiat Kępiński w ramach Rządowego Fundusz Polski Ład. Pozostałą część koszów zadania pokryje Powiat Kępiński w ramach własnego budżetu.

Wykonawcą inwestycji, zgodnie z przeprowadzonym postępowaniem przetargowym będzie firma CZĘSTOBUD z siedzibą w Częstochowie, która ma 12 miesięcy na jej pełną realizację.

Jak podkreśliła starosta Alicja Śniegocka podpisanie umowy stanowi kolejny ważny krok w rozwoju Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie. Od lipca tego roku pacjenci korzystają z nowego obiektu. Teraz czas na przebudowę dotychczasowej siedziby oddziału, oddziału który zyskuje coraz większe uznanie wśród pacjentów z całej Polski.

W podpisaniu umów uczestniczyła również dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie oraz Andżelika Możdżanowska, która od lat aktywnie wspiera Powiat Kępiński w działaniach ukierunkowanych na  rozwój Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie.