16 Październik 2024
W trakcie spotkania
W trakcie podpisania umowy
Rusza remont zabytkowego Liceum

W poniedziałek, 14 października starosta Alicja Śniegocka i wicestarosta Renata Ciemny przy kontrasygnacie skarbnika Marcina Trojaka podpisały dwie umowy dotyczące przeprowadzenia robót budowlanych w obrębie zabytkowego budynku Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie.

Remont budynku liceum jest następstwem pozyskanej przez Powiat Kępiński dotacji ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Zakres prac obejmować będzie budowę windy zewnętrznej dla osób niepełnosprawnych komunikującej wszystkie kondygnacje budynku, renowację pod nadzorem konserwatora zabytków zewnętrznej stolarki drzwiowej, remont opłotowania wokół budynku szkoły.

Ważnym elementem zadania jest również dostosowanie budynku do wymogów bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Inwestycję, zgodnie z warunkami postępowania przetargowego, realizować będą dwa podmioty:

- w zakresie remontu opłotowania wykonawcą prac będzie Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe JAZA z siedzibą w Przygodzicach. Wartość zleconych prac to 596 299,08 złotych.

- pozostałe prace składające się zakres projektu wykona Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane EXDACH z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim. Wartość umowy to 2 433 911,81 złotych.

Wykonawcy zgodnie z warunkami umów będą mieć rok na zrealizowanie zakresu inwestycji.