25 Wrzesień 2023
W trakcie podpisania umowy
Po podpisaniu umowy
W trakcie wydarzenia
Remont nawierzchni drogi powiatowej w Trębaczowie z dofinansowaniem

W sobotę, 23 września w Trębaczowie podpisana została umowa na dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, zadania obejmującego remont nawierzchni drogi powiatowej prowadzącej przez tę miejscowość.

Stosowną umowę w tej sprawie parafowali starosta Robert Kieruzal i wicestarosta Alicja Śniegocka, w towarzystwie Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżeliki Możdżanowskiej, Wójt Gminy Perzów Danuty Froń i sołtys wsi Trębaczów Cyryli Pietrus oraz zgromadzonych gości.

Jak podkreśla starosta: „Inwestycja w Trębaczowie to kolejny ważny krok w poprawie stanu powiatowej infrastruktury drogowej. Łącznie w Trębaczowie wyremontowany zostanie odcinek liczący 1,9 kilometra. Podpisanie umowy na dofinansowanie zadania stanowi ostatni element poprzedzający rzeczową realizacje tego zadania. Powiat Kępiński już przeprowadził procedurę przetargową- 7 września podpisana została umowa z wykonawcą, teraz czas na budowę”.

Zgodnie z przeprowadzonym postępowaniem przetargowym wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX”.

Wartość podpisanej umowy to 1 917 610,37 złotych, w tym dofinansowanie stanowi połowę tej kwoty, tj. 958 805,15 złotych.