25 Wrzesień 2023
Starosta Kępiński Robert Kieruzal i mieszkańcy
Droga łącząca Zbyczynę i Drożki
Droga łącząca Zbyczynę i Drożki oddana do użytku

W sobotę, 23 września w Drożkach oddano do użytku drogę powiatową łączącą Drożki w gminie Rychtal ze Zbyczyną w gminie Perzów.

W uroczystym otwarciu, obok Starosty Powiatu Kępińskiego Roberta Kieruzala i wicestarosty Alicji Śniegockiej, udział wzięli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, Poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, Wójt Gminy Perzów Danuta Froń, Wójt Gminy Rychtal Adam Staszczyk, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kępnie Maciej Hojeński, Prezes Kępińskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego Kamil Mega, Naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa Jerzy Dobrzyński, sołtys wsi Drożki Ewelina Stryczek oraz przybyli goście i mieszkańcy.

Jak podkreśla starosta Robert Kieruzal: „Oddana dziś do użytku inwestycja to pierwsze bezpośrednie połączenie drogowe pomiędzy gminami Perzów i Rychtal. Droga powiatowa o długości 3,4 kilometra połączyła Zbyczynę i Drożki. Dodatkowo w przypadku Drożek stanowi swoisty objazd wyprowadzający ruch samochodowy z centrum tej miejscowości. Warto nadmienić, że jest to kolejna inwestycja Powiatu Kępińskiego realizowana dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg”.

Koszt inwestycji zgodnie z umową z wykonawcą to 13 260 121,85 złotych, w tym 7 274 815,52 złotych stanowi dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą część stanowi udział Powiatu Kępińskiego.