13 Grudzień 2015
Państwowa Inspekcja Sanitarna Województwa Wielkopolskiego jest autorem projektu informacyjno- edukacyjnego „Wiem – nie biorę! Jestem bezpieczny”. Projekt stanowi część programu pt. „Dopalacze niszczą życie” opracowanego przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i realizowanego pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego i Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Celem Projektu jest wzrost świadomości społecznej na temat wpływu narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych na funkcjonowanie organizmu ludzkiego. Projekt zakłada realizację działań informacyjno – edukacyjnych wśród młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, kadry pedagogicznej i pielęgniarek środowiska szkolnego, a także rodziców i opiekunów.

W związku z realizacją Projektu w dniu 9.12.2015r. w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyło się szkolenie dla kadry pedagogicznej ze szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorem szkolenia był pracownik Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Kępnie, przy współpracy z Powiatową Komendą Policji w Kępnie.

Projekt edukacyjny „Wiem – nie biorę! Jestem bezpieczny”Projekt edukacyjny „Wiem – nie biorę! Jestem bezpieczny”