09 Grudzień 2015
Konkurs plastyczny w ramach realizacji programu „Profilaktyka a Ty: co Ty zrobiłeś w sprawie profilaktyki uzależnień” został podsumowany we wtorek, 8 grudnia w Gimnazjum w Mroczeniu. Patronat nad przedsięwzięciem sprawował Powiat Kępiński, a nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Kępnie.

W wydarzeniu tym Zarząd Powiatu Kępińskiego reprezentowała radna Krystyna Możdżanowska, udział wziął w nim także Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik. Cała inicjatywa miała na celu  stworzenie grupy PaT- młodzieżowego wolontariatu na terenie Gminy Baranów, która będzie działać przeciwko patologii społecznej oraz promować wśród młodzieży modę na życie bez uzależnień.

PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty: co Ty zrobiłeś w sprawie profilaktyki uzależnień”. Autorem programu jest Grzegorz Jach- inspektor policji (Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego).

W ramach programu przeprowadzono szereg różnych działań. Podpisano uchwałę o założeniu PaTPORTU w szkole, co poprzedziła prezentacja profilaktycznego spektaklu dotyczącego problemu uzależnienia od narkotyków, zaprezentowana przez członków grupy PaT, a przygotowana pod kierunkiem opiekuna grupy PaT Agnieszki Sitek- eksperta Programu PaT, pedagoga szkolnego z Gimnazjum w Mroczeniu oraz Joanny Gruszki- nauczycielki języka polskiego.

Kolejnym elementem programu było przeprowadzenie plastycznego konkursu, który został podsumowany we wtorek, 8 grudnia.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.