26 Październik 2020
SPZOZ w Kępnie
Premier RP Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania na zakup dwóch cyfrowych aparatów RTG oraz cyfrowego mammografu dla potrzeb Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie. Kwota dofinasowania, które pochodzi z rezerwy budżetowej, to blisko 3 miliony złotych.

W poniedziałek 26 października premier RP Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie przyznające Powiatowi Kępińskiemu środki w ramach rezerwy budżetowej - informuje starosta Robert Kieruzal. Dofinansowana inwestycja jest niezwykle wyczekiwana. Sprzęt rentgenowski, do tej pory wykorzystywany w kępińskim szpitalu jest mocno wyeksploatowany. Przyznana dotacja pozwoli na zakup dwóch cyfrowych aparatów RTG, Dodatkowo szpital zyska nowy cyfrowy mammograf. W związku z zakupem sprzętu zmodernizowane zostaną również pomieszczenia w których zlokalizowana jest pracownia RTG.

Nowy sprzęt radiologiczny zostanie dostarczony do kępińskiego szpitala jeszcze w tym roku.