16 Grudzień 2011

Pracownicy Starostwa wsparli akcję POMPA INSULINOWA DLA KASI
W piątek 16 grudnia 2011 r. pracownicy Starostwa Powiatowego w Kępnie wsparli akcję POMPA INSULINOWA DLA KASI. Niecodzienni wolontariusze: Senator RP Pani Andżelika Możdżanowska (Prezes Stowarzyszenia Po prostu Pomagam) oraz Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz zbierali datki wśród pracowników Starostwa na pomoc 7-letniej Kasi Biernat chorej na cukrzycę.

Historia Kasi

Kasia urodziła się zdrowa. Na cukrzycę zachorowała dwa lata temu. Konieczne jest więc ciągłe leczenie, błąkanie się po szpitalach, regularne posiłki i wstrzykiwanie insuliny i wieczny strach. Barbara Biernat - mama Kasi o córkę w domu była spokojniejsza, potrafiła bowiem dopilnować codziennego rytmu swojego chorego dziecka. Gorzej teraz kiedy Kasia uczęszcza do szkoły. Sama musi pilnować czasu posiłków i dawek insuliny. Jak na razie radzi sobie dzielnie jak na siedmiolatkę. Jednak aby żyć jak każde zdrowe dziecko i wciąż nie myśleć o chorobie niezbędna byłaby pompa insulinowa, która pozwoliłaby w szybkim czasie wrócić do normalnego życia i wnieść więcej spokoju o jej zdrowie teraz i w przyszłości. Pompa pozwala na utrzymywanie przez dwadzieścia cztery godziny wyrównanego poziomu cukru we krwi. To największa dziś gwarancja, że nie dojdzie nagle do utraty przytomności, albo do śpiączki. To zmniejsza także ryzyko wystąpienia w przyszłości groźnych powikłań. Koszt takiej pompy to około 15 tysięcy złotych. Pompa z pomiarem glikemii, jakiej potrzebuje siodmiolatka, to jedyna pompa, która nie jest refundowana przez NFZ. Niestety rodziców Kasi nie stać na jej zakup.

Jak wesprzeć akcję POMPA INSULINOWA DLA KASI?

Akcję wesprzeć będzie można w niedzielę handlową 18 grudnia na kępińskich ulicach oraz w centrum miasta a także pod kościołami parafii Powiatu Kępińskiego. Zbierający posiadać będą specjalne identyfikatory i puszki do których można będzie wrzucać datki. Ofiarodawcy za swoje serce otrzymają sianko na wigilijny stół.
Pieniądze wpłacać można także na konto: 64 1500 2152 1221 5000 4094 0000 z dopiskiem NA POMPĘ INSULINOWĄ DLA KASI