25 Luty 2022
Podpisanie porozumienia w sprawie organizacji Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych
Powiat Kępiński włączy się w organizację biegu

W piątek  25 lutego w Urzędzie Gminy w Łęce Opatowskiej podpisane zostało porozumienie w sprawie organizacji Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych, który planowany jest na 18 września Jednym z  partnerów tego przedsięwzięcia jest Powiat Kępiński. Stosowne porozumienie w tej sprawie parafowali starosta Robert Kieruzal i wicestarosta Alicja Śniegocka.

Do organizacji tego wydarzenia obok Powiatu Kępińskiego włączyły się  Gmina Łęka Opatowska, Gmina Wieruszów, Powiat Wieruszowski, Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie oraz Spółdzielnia Socjalna Green Service. Sponsorem strategicznym została Fabryka Mebli Piaski.

Bieg odbędzie się w niedzielę 18 września na dystansie 21,0975 km. Trasa przebiegać będzie przez województwo łódzkie oraz województwo wielkopolskie „Aleją Dębową”. Start i meta zlokalizowana będzie na Stadionie Sportowym w Wieruszowie.