24 Luty 2022
W trakcie spotkania
Posiedzenie zespołu nadzorującego budowę oddziału w Grębaninie

W czwartek 24 lutego w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyło się posiedzenie zespołu nadzorującego przygotowanie inwestycji związanej z rozbudową Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie. W posiedzeniu zespołu udział wzięła poseł Andżelika Możdżanowska.

W trakcie spotkania szczegółowo omówiono zakres planowanego do ogłoszenia w najbliższych dniach postępowania przetargowego oraz montaż finansowy tej inwestycji. Warto dodać, że Powiat Kępiński pozyskał na realizację tego zadania inwestycyjnego dofinansowanie w ramach środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 7 milionów złotych. Swój udział w realizacji inwestycji będą miały również gminy z obszaru powiatu, które zadeklarowały swój wkład finansowy.

Jak podkreśla starosta Robert Kieruzal – dokumentacja techniczno-budowlana jest dopracowana, przez nami postępowanie przetargowe, które pozwoli wyłonić wykonawcę pierwszego etapu tego zadania i rzeczywiste rozpoczęcie budowy.