04 Marzec 2022
Odebranie nagrody w kategorii powiatów za realizację projektu ,,Pijany życiem
Odebranie nagrody w kategorii powiatów za realizację projektu ,,Pijany życiem"
Odebranie nagrody w kategorii powiatów za realizację projektu ,,Pijany życiem
Odebranie nagrody w kategorii powiatów za realizację projektu ,,Pijany życiem"
zastępca komendanta państwowej Straży Pożarnej w Kępnie Jarosław Kucharzak, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Komendant Powiatowy Policji w Kępnie Mirosław Józefiak
Zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie Jarosław Kucharzak, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Komendant Powiatowy Policji w Kępnie Mirosław Józefiak
patryk Błażejewski, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Krystyna Możdżanowska, Agata Sztucka, Magdalena Osada, Paweł Jeziorny, Komendant Powiatowy Policji w Kępnie Mirosław Józefiak, zastępca komendanta państwowej Straży Pożarnej w Kępnie Jarosław Kucharzak
Patryk Błażejewski, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Członek Zarządu Krystyna Możdżanowska, Agata Sztucka, Magdalena Osada, Paweł Jeziorny, Komendant Powiatowy Policji w Kępnie Mirosław Józefiak, zastępca komendanta państwowej Straży Pożarnej w Kępnie Jarosław Kucharzak
Powiat Kępiński laureatem konkursu Zdrowy Samorząd

W czwartek 3 marca w trakcie uroczystej gali towarzyszącej VII Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych ogłoszone zostały wyniki piątej edycji Konkursu Zdrowy Samorząd. Miło nam poinformować, że Powiat Kępiński został nagrodzony w kategorii powiatów za realizację w 2021 roku projektu „Pijany życiem”. Organizatorami konkursu są PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia.

Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 90 programów zdrowotnych z całej Polski. Do finału  zakwalifikowano jedynie 30 samorządów. Laureaci wyłonieni zostali przez Radę Konsultacyjną konkursu w trzech kategoriach gmina, powiat i województwo.

Głównym celem konkursu jest wybór i nagrodzenie właśnie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują - między innymi w ramach programów polityki zdrowotnej - zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych schorzeń lub ich czynników ryzyka.

Nagrodzony projekt zrealizowany przez Powiat Kępiński w partnerstwie z Komendą Powiatową Policji w Kępnie oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie dotyczył profilaktyki z zakresu uzależnień wskazując konsekwencje stosowania środków psychoaktywnych i alkoholu na ludzki organizm. Negatywnym aspektom uzależnień przeciwstawiono zdrowy tryb życia, bazujący na rozwijaniu pasji i relacji społecznych.

Nagrodę w trakcie uroczystej gali odebrał Starosta Kępiński Robert Kieruzal. Staroście towarzyszyli członek zarządu Krystyna Możdżanowska, Komendant Powiatowy Policji w Kępnie Mirosław Józefiak, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie Jarosław Kucharzak oraz grupa pracowników Starostwa Powiatowego w Kępnie odpowiadająca za przygotowanie i następnie realizację projektu „Pijany życiem”