12 Sierpień 2020
Starosta Kępiński Robert Kieruzal wziął udział w wideokonferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
W dniu 12 sierpnia 2020 roku odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Starosty Kępińskiego Roberta Kieruzala. Posiedzenie odbyło się w formie wideokonferencji.

W posiedzeniu zespołu uczestniczyli: Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Wanda Lepka, Dyrektor SPZOZ Beata Andrzejewska, Dyrektor ds. medycznych Zbigniew Bera, Komendant Powiatowy Policji Mirosław Józefiak oraz włodarze i przedstawiciele gmin wchodzących w skład powiatu.

Dyrektor PSSE w Kępnie przedstawiła i scharakteryzowała aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu. W związku ze sklasyfikowaniem powiatu kępińskiego do strefy żółtej zadysponowane zostały 3 ekipy dwuosobowe do kontroli zakładów pracy, zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, restauracji, sklepów, kina, basenu. Do tej pory przeprowadzono 97 takich kontroli przy wsparciu kępińskiej policji.

Komendant Powiatowy Policji poinformował, że nadal zdarzają się sytuacje łamania kwarantanny. Ponadto zapewnił, iż będą rozpowszechniać plakaty i prowadzić kampanię informacyjną zorganizowaną przez Starostwo – „Kto nie nosi ten roznosi”.

Dyrektor SPZOZ przekazała informację, że wszystkie komórki szpitala pracują normalnie i powoli zaczynają wracać do pełnej obsady.

Starosta Kępiński jeszcze raz zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w akcji „Kto nie nosi, ten roznosi”, aby dbać o siebie i innych.                           Podkreślił, że naszym zadaniem i obowiązkiem jest, by nie znaleźć się w czerwonej strefie.