16 Sierpień 2021
Podpisanie umowy na przebudowę ulicy Osińskiej
Tablica informacyjna
 Podpisanie umowy na przebudowę ulicy Osińskiej
 Spotkanie z przedstawicielami samorządów lokalnych składających się na powiat kępiński

Zwieńczeniem poniedziałkowej wizyty Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w Kępnie było spotkanie z przedstawicielami samorządów lokalnych składających się na powiat kępiński zorganizowane w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie.
W jego trakcie omówione zostały bieżące zagadnienia związane z funkcjonowaniem jednostek samorządowych. Premier odniósł się do problemów samorządowych, jak również potrzeb zgłaszanych przez poszczególne jednostki.
Miłym akcentem tego spotkania było podpisanie umowy na dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg inwestycji realizowanej obecnie przez Powiat Kępiński związanej z przebudową ulicy Osińskiej w Kępnie i jej dalszego ciągu na terenie Osin.
Wartość przyznanego dofinansowania to 9 349 220,92 złotych.
Umowę w obecności Premiera Morawieckiego podpisali Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński a ze strony Powiatu Kępińskiego: starosta Robert Kieruzal oraz wicestarosta Alicja Śniegocka.