25 Luty 2022
Marek Potarzycki, Dyrektor ZSP nr 2 w Kępnie Barbara Howis, Wicestarosta Alicja Śniegocka, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Poseł na Sejm Andżelika Możanowska, Komendant Powiatowej Policji w Kępnie Mirosław Józefiak, Poseł Katarzyna Sójka, Poseł Tomasz Ławniczek, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej
Członek Zarządu Powiatu Marek Potarzycki, Dyrektor ZSP nr 2 w Kępnie Barbara Howis, Wicestarosta Alicja Śniegocka, Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możanowska, Komendant Powiatowej Policji w Kępnie Mirosław Józefiak, Poseł Katarzyna Sójka, Poseł Tomasz Ławniczek, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej
Otwarcie strzelnicy wirtualnej

W piątek 25 lutego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kępnie oddana została do użytku strzelnica wirtualna. Jej powstanie możliwe było dzięki dotacji pozyskanej przez Powiat Kępiński ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach programu „Strzelnica w powiecie”

W otwarciu  obiektu udział wzięli poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, posłowie na Sejm Katarzyna Sójka oraz Tomasz Ławniczak.  Obecni byli również dyrektorzy szkół ponadpodstawowych, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kępnie i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie.

Oddany do użytku system treningowy jest kompletnym, multimedialnym, przenośnym, strzeleckim systemem szkolno-treningowym działającym w wirtualnej rzeczywistości, opracowanym na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych. Wirtualna strzelnica pozwala zdobywać i doskonalić umiejętności m.in. w zakresie bezpiecznego posługiwania się bronią, w tym jej obsługi manualnej, celowania z wykorzystaniem różnych rodzajów celowników mechanicznych i kolimatorów o „małych” powiększeniach, ćwiczeń w obserwacji – wykrywania, rozpoznania i identyfikacji celów, prowadzenia celnego ognia z różnych postaw, na różnych odległościach, w tym do celów ruchomych, ukazujących się, przy zmiennych warunkach oświetleniowych i ograniczonej widoczności oraz wspólnego wykonywania zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania.

W ramach projektu opracowanego przez Powiat Kępiński założono przeprowadzenie prac adaptacyjnych pomieszczenia na potrzeby strzelnicy oraz zakup i montaż systemu strzeleckiego. Całkowity koszt zadania to 187 569,50 złotych w tym pozyskane dofinansowanie to kwot 140 000,00 złotych.