09 Październik 2023
W trakcie otwarcia drogi
W trakcie wydarzenia
Otwarcie przebudowanej drogi powiatowej w Kierznie

Również w sobotę 7 października otwarto przebudowany odcinek drogi powiatowej w Kierznie.

Realizacja tej inwestycji to efekt pozyskanego dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zakres inwestycji obejmował przebudowę 360 metrowego odcinka drogi powiatowej nr 5677P, której towarzyszyła budowa chodnika o łącznej długości 371 metrów.

Wartość zadania to 834 040,25 złotych, z czego 50% stanowi pozyskana dotacja.

W otwarciu drogi obok Zarządu Powiatu Kępińskiego udział wzięli Andżelika Możdżanowska - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Katarzyna Sójka – Minister Zdrowia, Poseł na Sejm RP, Piotr Psikus -Burmistrz Miasta i Gminy Kępno, Grzegorz Berski – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego oraz mieszkańcy sołectw Kierzno, Kierzenko i Pustkowie Kierzeńskie.