09 Październik 2023
Robert Kieruzal- starosta Powiatu Kępińskiego
Tomasz Ławniczak Poseł na Sejm RP
Andżelika Możdżanowska - Poseł do Parlamentu Europejskiego
Otwarcie wyremontowanej drogi powiatowej w Świbie

W sobotnie przedpołudnie 7 października w Świbie otwarto wyremontowany odcinek drogi powiatowej prowadzącej przez te miejscowość. Inwestycja była możliwa dzięki pozyskanemu przez Powiat Kępiński dofinansowaniu w ramach Programu Polski Ład.

Zakres inwestycji obejmował odcinek o długości 2,7 kilometra od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 482 przez całą miejscowość Świba w kierunku miejscowości Kierzno.

Koszt inwestycji to 1 483 160,42 złotych.

W otwarciu drogi obok Zarządu Powiatu Kępińskiego udział wzięli Andżelika Możdżanowska - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Tomasz Ławniczak Poseł na Sejm RP, Piotr Psikus - Burmistrz Miasta i Gminy Kępno, Grzegorz Berski – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego oraz licznie zebrani mieszkańcy tego sołectwa.