30 Grudzień 2019

W poniedziałek 30 grudnia odbyła się ostatnia w tym roku sesja Rady Powiatu Kępińskiego.

Udział w niej wzięła Andżelika Możdzanowska poseł do Parlamentu Europejskiego, która przedstawiła stan realizacji kluczowych z punktu widzenia mieszkańców inwestycji w tym postępów w budowie obwodnicy Kępna w ciągu drogi krajowej nr 11 oraz planów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakresie prac dokumentacyjnych dotyczących dalszego przebiegu drogi krajowej nr 11 przez powiat kępiński w kierunku granicy z województwem opolskim.

Poseł Andżelika Możdżanowska pogratulowała również powiatowi finalizacji ostatnich inwestycji, które możliwe były dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym w tym zakupu nowej karetki dla potrzeb Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie oraz przebudowy drogi powiatowej na odcinku Myjomice – Kierzno, dofinansowanej ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Odniosła się również do najbliższych planów inwestycyjnych powiatu, gratulując Zarządowi Powiatu Kępińskiego rozpoczęcia budowy nowej hali sportowej przy kępińskim ogólniaku oraz przebudowy dróg powiatowych na odcinku Laski – Trzcinica.