10 Luty 2009

Konkurs Nasza Europa
Juz po raz dziewiąty młodzież z kępińskich szkół ponadgimnazjalnych  uczestniczyła w Wielkopolskim Konkursie "NASZA EUROPA". Organizatorem konkursu było Towarzystwo Samorządowe w Koninie wraz ze Starostwem Powiatowym w Kępnie.
Eliminacje odbyły sie 10 lutego w Samorządowej Bibliotece Powiatowej. W zmaganiach powiatowych uczestniczyli uczniowie z ZSP nr 1, ZSP w Słupi pod Kępnem oraz LO Nr I. Nad prawidłowym przebiegiem i regulaminową stroną powiatowego etapu konkursu czuwała Komisja z Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego składzie:
• p. Andrzej Jóźwik - przewodniczący
• p. Dariusz Baranowski
• p. Małgorzata Jany
Etap powiatowy składał sie z części pisemnej, w której uczniowie wypełniali test wyboru. Silne emocje towarzyszyły również ustnej dogrywce, pozwalającej ostatecznie wyłonić zwycięzców.
• I miejsce zajęła Karolina Nastarowicz - uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie
• II miejsce – Karolina Nowak również uczennica  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie
Uczennice będą reprezentowały nasz powiat  w finale wojewódzkim.
Starosta Kępiński Jerzy Trzmiel  pogratulował zwycięzcom wręczając im nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Starosta wyraził słowa uznania dla uczestników konkursu, podkreślając ich wysoki poziom wiedzy merytorycznej oraz szeroką znajomość problematyki Unii Europejskiej.
Nad przygotowaniem uczniów do zmagań konkursowych czuwali nauczyciele: Marek Noculak z ZSP nr 1, Iwona Idzikowska z ZSP w Słupi pod Kępnem  oraz Krzysztof Wdowiak z LO Nr I.