09 Luty 2009

W dniu 6 lutego 2009 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbył się Konkurs Powiatowy V Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej, w której udział wzięło 6 uczennic z Zespołu Szkół Ponadgminazjalnych nr 2 w Kępnie:

1) Dumała Marta
2) Tomalik Justyna
3) Górecka Justyna
4) Kasprzak Magdalena
5) Przybylska Agnieszka
6) Imperowicz Iweta
Opiekunką uczennic była Pani Barbara Gruszka.
Honorowymi patronami Olimpiady są Prezes Urzędu ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego.
 Celem Olimpiady jest propagowanie wiedzy konsumenckiej wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i zachęcanie jej do zdobywania praktycznych umiejętności z tego zakresu.
Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru. Pytania swym zakresem obejmowały  szereg ustaw regulujących problematykę konsumencką.
Komisja Konkursowa w składzie: Izabela Kempińska-Powiatowy Rzecznik Konsumentów oraz Dariusz Baranowski z Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Kępnie dokonała oceny testów oraz przeprowadziła dogrywkę pomiędzy Magdaleną Kasprzak a Justyną Tomalik
Do konkursu wojewódzkiego, który zostanie przeprowadzony  16 marca 2009 r. zakwalifikowały się trzy uczennice, które w konkursie powiatowym zajęły:
I miejsce ( exekwo) Marta Dumała i Agnieszka Przybylska
II miejsce Magdalena Kasprzak

Wszystkie uczestniczki Konkursu otrzymały dyplomy wraz z upominkami  które zostały im wręczone przez Starostę Kępińskiego – Jerzego Trzmiela,  a laureatki konkursu dodatkowo nagrody książkowe.