17 Październik 2024
W trakcie spotkania
Grębanin z windą

W środę, 16 października starosta Alicja Śniegocka i wicestarosta Renata Ciemny przy kontrasygnacie skarbnika Marcina Trojaka podpisały kolejną umowę, której miejscem realizacji będzie również zabytkowy budynek stanowiący dotychczas siedzibę Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie.

W ramach pozyskanego przez Powiat Kępiński dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków modernizowany obiekt wyposażony zostanie w windę osobowo-towarową zapewniającą pełną dostępność do wszystkich kondygnacji obiektu.

Koszt inwestycji zgodnie z podpisaną umową to 587 841,88 złotych w tym dofinansowanie stanowi kwotę 468 260,00 złotych, pozostałą część zapewni powiat w ramach własnego budżetu.

Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane EXDACH, które ma 12 miesięcy na realizację przedmiotu umowy.