04 Listopad 2021
 starosta Robert Kieruzal, wicestarosta Alicja Śniegocka, wójt gminy Łęka Opatowska Adam Kopis oraz dyrektor PZD Maciej Hojeński

Gmina Łęka Opatowska wsparła kwotą 748 305,35 złotych realizowaną przez Powiat Kępiński inwestycję związaną       z przebudową drogi powiatowej     nr 5701P na odcinku Biadaszki – Trzebień.
Warto nadmienić, że jest to zadanie objęte dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, którego zakończenie planowane jest na czerwiec 2022 roku. Stanowi ono ostatni etap przebudowy drogi powiatowej nr 5701P. Przypomnijmy w latach 2016 i 2018 przedmiotem dofinansowania były dwa  pozostałe odcinki tj. Trzebień - Opatów i Świba - Donaborów - Biadaszki. Obecnie realizowany zakres to kontynuacja dwóch wcześniejszych inwestycji i ich połączenie w całość stanowiącą ciąg drogi powiatowej nr 5701P w całym jej przebiegu od Świby do Opatowa. Inwestycja o łącznej długości trzech kilometrów obejmować będzie przebudowę nawierzchni drogi oraz budowę ścieżki pieszo-rowerowej.
Stosowną umowę w tej sprawie podpisali reprezentujący Powiat Kępiński starosta Robert Kieruzal                      i wicestarosta Alicja Śniegocka, ze strony gminy Łęka Opatowska wójt Adam Kopis.