31 Marzec 2023
Komisja konkursowa z laureatką I miejsca w konkursie
Komisja konkursowa
Uczestnicy konkursu
Starosta Kęoiński Robert Kieruzal, Wiicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Członkowie Zarządu- Krystyna Możdżanowska, Renata Ciemny, Marek Potarzycki
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wiicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Członkowie Zarządu- Krystyna Możdżanowska, Renata Ciemny, Marek Potarzycki
Baba wielkanocna
Baba wielkanocna- I miejsce w konkursie

Finał konkursu na „Powiatową Babę Wielkanocną”

W czwartek, 30 marca w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kępnie odbył się finał konkursu na „Powiatową Babę Wielkanocną”.

Na świątecznym stole zaprezentowało się 18 bab przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu kępińskiego.
Dostarczone baby zrobiły na przybyłych gościach duże wrażenie, co spowodowało nie lada wyzwanie przy wyłonieniu zwycęzców. Ostatecznie kapituła konkursowa w składzie: Aneta Szczęsna- nauczyciel przedmiotów gastronomicznych z ZSP nr 1 w Kępnie, Paweł Powroźnik- szef kuchni restauracji „P jak Pysznie” w Kępnie i Jarosław Sobolewski- szef kuchni restauracji „Olivio” w Kępnie nagrodzili:

- I miejsce KGW Olszowa,

- II miejsce KGW Szklarka Mielęcka

- III miejsce KGW Czermin.

Wyróżnienie otrzymało KGW Nosale.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Konkurs swoim patronatem objęła Andżelika Możdżanowska – Poseł do Parlamentu Europejskiego, a w jej imieniu upominki dla każdego z Kół przekazała Pani Anna Lis.