12 Styczeń 2009

Tradycyjnie 11-go stycznia, w drugą niedzielę Nowego Roku, na terenie naszego powiatu 200 wolontariuszy prosiło o pomoc w wsparciu  akcji WOŚP. Tematem tego rocznego finału było WYKRYWANIE NOWOTWORÓW U DZIECI. Finał był także  okazją do zwrócenia uwagi opinii publicznej na fakt istnienia zagrożeń wynikających z opóźnień w postępowaniu diagnostycznym w przypadku chorób onkologicznych.
W Kępnie siedzibą WOŚP był Hala KOSiR.  Wrzucanie do puszek umilał występ kępińskich tancerzy, Chóru Powiatowego a także laureatów Powiatowego Przeglądu Piosenki. Instruktaż ratownictwa medycznego przeprowadził Ośrodek Ratownictwa Medycznego przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kępnie. Ciekawostką były psy rasy Golden Retriever, które również w tym dniu kwestowały.  Do licytacji na rzecz fundacji włączył się Starosta Kępiński Jerzy Trzmiel, który z powodzeniem zagrzewał do podbijania ceny za „upominek starosty”. Jak w całej Polsce tak i w naszym powiecie udało  się pobić zeszłoroczny rekord. Zebrano 56 tysięcy zł, do tego jeszcze doliczyć trzeba 6550 zł za złote serduszko. Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie  Wiesław Walas, szef sztabu kępińskiego dziękował wszystkim, którzy się pojawili w hali KOSiR-u, wszystkim wolontariuszom, służbom porządkowym, Policji, Pogotowiu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu WOŚP.

więcej informacji: http://www.bibliotekakepno.pl