09 Styczeń 2009

W dniu 9 stycznia 2009 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyło się spotkanie noworoczne. Na zaproszenie Starosty Kępińskiego w spotkaniu udział wzięli Burmistrz i Wójtowie Gmin Powiatu Kępińskiego oraz Przewodniczący  Rad. Spotkanie było okazją do podsumowania minionego roku oraz przedstawienia planów na przyszłość. W trakcie spotkania samorządowcy omówili następujące sprawy:
- plany inwestycyjne  szczebla powiatowego i powiatowo – gminnego.
- system alarmowania OSP na terenie Powiatu Kępińskiego
- organizację uroczystego posiedzenia  Starosty,  Burmistrza, Wójtów, Przewodniczących Rad w dniu 4 czerwca z okazji  20 rocznicy  Wyborów do Sejmu i Senatu.
- ustalono zasadność cyklicznych spotkań Starosty,  Burmistrza, Wójtów, Przewodniczących Rad mających na celu dyskusję nad  bieżącymi problemami i planami.
- sprawy związane ze spotkaniem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku  Powiatu Kępińskiego z przedsiębiorcami branży meblowej, Powiatowego Urzędu Pracy, KP Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie, KP Policji w Kępnie w sprawie poprawy stanu bezpieczeństwa w naszym „zagłębiu meblowym” oraz sprawami związanymi z rynkiem pracy.