09 Październik 2023
W trakcie wydarzenia
Rycerz Mikora
W trakcie wydarzenia
Minister Zdrowia katarzyna Sójka, Starosta Kępińki Robert Kierual i Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Marek Potarzycki
Minister Zdrowia Katarzyna Sójka, Starosta Kępińki Robert Kierual i Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Marek Potarzycki
Droga powiatowa łącząca Mikorzyn z drogą krajową nr 11 otwarta

Trzecią z dróg powiatowych którą tego samego dnia symbolicznie oddano do użytku to ponad 6. kilometrowy odcinek łączący miejscowość Mikorzyn z drogą krajową nr 11. Inwestycja o wartości 3 806 338,60 złotych stanowi część szlaku komunikacyjnego stanowiącego dogodny bezpośredni dojazd do dróg ekspresowych S-8 i S-11. Realizacja tego zadania także była możliwa dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w ramach Programu Polski Ład.

Dla osób uczestniczących w otwarciu drogi nie lada zaskoczeniem była postać legendarnego rycerza Mikory, który wraz z najmłodszymi mieszkańcami Mikorzyna dotarł na tę uroczystość.

W otwarciu drogi obok Zarządu Powiatu Kępińskiego udział wzięli Andżelika Możdżanowska Poseł do Parlamentu Europejskiego, Katarzyna Sójka – Minister Zdrowia, Poseł na Sejm RP, Piotr Psikus Burmistrz Miasta i Gminy Kępno, Jolanta Jędrecka – Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego  oraz mieszkańcy Mikorzyna.