01 Październik 2024
Po podpisaniu umowy
W trakcie spotkania
Dotacja dla parafii w Turkowach

We wtorek, 1 października w Starostwie Powiatowym w Kępnie została podpisana umowa z Parafią pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w miejscowości Turkowy na realizacje zadania pn. „ Konserwacja estetyczna płycin z ołtarza głównego (poł. XIX w.) z kościoła pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Turkowach”.

Udzielenie dotacji na prace konserwatorskie przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków reguluje Uchwała Rady Powiatu Kępińskiego Nr LXXI/374/2024 z dnia 23 kwietnia 2024 r. Określa w szczegółowy sposób tryb zakres i formę udzielonego wsparcia.

Dotacja może być udzielona każdemu, kto jest właścicielem lub posiadaczem zabytku znajdującego się na obszarze powiatu kępińskiego, wpisanego do rejestru zabytków. Łączną kwotę dotacji w danym roku budżetowym określa każdorazowo uchwała budżetowa.

Na wyżej wymienione prace konserwatorskie parafii w Turkowach przekazana zostanie kwota 18 000,00 złotych.

Umowę w imieniu Powiatu Kępińskiego parafowali Starosta Kępiński Alicja Śniegocka i wicestarosta Renata Ciemny, przy kontrasygnacie skarbnika Marcina Trojaka. Parafię w Turkowach reprezentował proboszcz ks. Rafał Hącia.