01 Październik 2024
Podczas obrad
Starosta Kępiński Alicja Śniegocka i Przewodniczący Wiktor Gruszka
 Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

W poniedziałek, 30 września w Punkcie Kreatywnej Kariery dla młodzieży, utworzonym przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Kępnie odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy.

W obradach prowadzonych pod przewodnictwem Przewodniczącego Wiktora Gruszki, uczestniczyli członkowie Rady oraz Starosta Kępiński Alicja Śniegocka, a także Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Iwona Rataj wraz z pracownikami.

Informacje o stanie i strukturze bezrobocia w powiecie kępińskim na koniec sierpnia 2024 r. z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy zaprezentował Pracownik PUP – Dominik Antczak.

W kolejnym punkcie posiedzenia, gł. Księgowa Agnieszka Owczarek przedstawiła Informacje nt. wykorzystania środków Funduszu Pracy, Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) przeznaczonych na aktywizację osób bezrobotnych z terenu powiatu kępińskiego w roku 2024, w tym bieżącą realizację programów.

Następnie Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Iwona Rataj omówiła szczegółowo założenia projektu ustawy o rynku pracy i służbach zatrudnienia ze szczególnym uwzględnieniem zadań w zakresie aktywności zawodowej, wspierania zatrudnienia oraz rynku pracy.

W trakcie obrad Członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy dyskutowali na bieżące tematy, poruszono tematykę aktualnego bezrobocia, młodzieży wkraczającej na rynek pracy oraz nowych kierunków kształcenia w powiecie kępińskim.