30 Wrzesień 2024
W trakcie spotkania
 Dofinansowanie do zakupu pojazdów dla potrzeb przewozu osób niepełnosprawnych

W poniedziałek, 30 września w Starostwie Powiatowym w Kępnie podpisana została umowa pomiędzy Powiatem Kępińskim a Gminą Rychtal w zakresie realizacji „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

Zgodnie z wytycznymi Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” z wystąpieniem o dofinansowanie do funduszu zwraca się jednostka samorządu powiatowego.

Operatorem Programu na terenie naszego powiatu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie.

W zbiorczym wystąpieniu ujmowane są zgłaszane w danym roku przez jednostki gminne, jak również organizacje pozarządowe, wnioski o dofinansowanie.

W tym roku za pośrednictwem Powiatu Kępińskiego złożone zostały w ramach obszaru D programu dwa zadania związane z zakupem pojazdów na łączną kwotę dofinansowania 264 655,00 złotych. Kolejnym krokiem była pozytywna weryfikacja wystąpienia i podpisanie umowy pomiędzy Powiatem Kępińskim a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Na tej podstawie przygotowane zostały umowy z dwoma gminami, które za pośrednictwem powiatu wystąpiły o dofinansowanie zakupu pojazdów dla potrzeb przewozu osób niepełnosprawnych.

Środki otrzymały gminy: Trzcinica i Rychtal.

Umowę z Gminą Rychtal po stronie Powiatu Kępińskiego parafowali starosta Alicja Śniegocka i wicestarosta Renata Ciemny przy kontrasygnacie skarbnika Marcina Trojaka, ze strony Gminy Rychtal burmistrz Adam Staszczyk.