26 Wrzesień 2024
Starosta Alicja Śniegocka, wicestarosta Renata Ciemny, wójt Grzegorz Hadzik, Dyrektor PCPR Zuzanna Puchalska
Starosta Alicja Śniegocka, wicestarosta Renata Ciemny, Wójt Gminy Trzcinca Grzegorz Hadzik, Dyrektor PCPR Zuzanna Puchalska oraz Skarbnik Gminy Trzcinica Aleksandra Jokiel
Starosta Alicja Śniegocka, wicestarosta Renata Ciemny, Wójt Gminy Trzcinca Grzegorz Hadzik, Dyrektor PCPR Zuzanna Puchalska oraz Skarbnik Gminy Trzcinica Aleksandra Jokiel

Dofinansowanie do zakupu pojazdów dla potrzeb przewozu osób niepełnosprawnych

W środę, 25 września w Starostwie Powiatowym w Kępnie podpisana została umowa pomiędzy Powiatem Kępińskim a Gminą Trzcinica w zakresie realizacji „Programu wyrównywania różnic miedzy regionami III”.
Jest to pierwsza z dwóch umów w ramach realizacji obszaru D w/w Programu.

Zgodnie z wytycznymi Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” z wystąpieniem o dofinansowanie do funduszu zwraca się jednostka samorządu powiatowego.
Operatorem Programu na terenie naszego powiatu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie.

W zbiorczym wystąpieniu ujmowane są zgłaszane w danym roku przez jednostki gminne, jak również organizacje pozarządowe, wnioski o dofinansowanie.

W tym roku za pośrednictwem Powiatu Kępińskiego złożone zostały w ramach obszaru D programu dwa zadania związane z zakupem pojazdów na łączną kwotę dofinansowania 264 655,00 złotych.
Kolejnym krokiem była pozytywna weryfikacja wystąpienia i podpisanie umowy pomiędzy Powiatem Kępińskim a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na tej podstawie przygotowane zostały umowy z dwoma gminami, które za pośrednictwem powiatu wystąpiły o dofinansowanie zakupu pojazdów dla potrzeb przewozu osób niepełnosprawnych.

Środki otrzymały gminy: Trzcinica i Rychtal.

Umowę z Gminą Trzcinica po stronie Powiatu Kępińskiego parafowali starosta Alicja Śniegocka i wicestarosta Renata Ciemny, ze strony Gminy Trzcinica wójt Grzegorz Hadzik.

W najbliższych dniach planowane jest również podpisanie umowy z Gminą Rychtal.