18 Marzec 2022
Uczniowie ZSP Nr 1 w Kępnie
Uczestnicy akcji
Akcja sadzenia lasu

W piątek 18 marca w Nadleśnictwie Dobrygość odbyła się akcja sadzenia lasu.

To wspólne przedsięwzięcie zainicjowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie i Leśny Zakład Doświadczalny w Siemianicach.

Ideą tego typu akcji jest promowanie działań ukierunkowanych na rzecz ochrony klimatu. Sadzenie drzew, które prowadzone jest na przełomie marca i kwietnia we wszystkich nadleśnictwach jest tego jednym z najlepszych przykładów bo przecież drzewa pochłaniają dwutlenek węgla oraz spowalniają spływ wód powierzchniowych. Lasy to nasze wspólne dobro, o które zadbać musimy my sami.

W piątkowej akcji sadzenia drzew pod bacznym okiem leśników z Leśnego Zakładu Doświadczalnego w  Siemianicach udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie. Do prac włączyli się również Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Krystyna Możdżanowska, przedstawiciel biura Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżeliki Możdżanowskiej - Anna Lis oraz Redaktor Naczelny Radia SUD Michał Zaczyk.

Wszystkich obecnych w temat związany z leśnym ekosystemem wprowadzili dyrektor Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach Iwo Gałecki oraz jego zastępca  Roman Malik.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.