21 Czerwiec 2023

Powiat Kępiński zajął 5. miejsce w Wielkopolsce oraz 36. miejsce w Polsce w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce 2022
36. miejsce Powiatu Kępińskiego w rankingu samorządów

„Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce 2022” jest narzędziem obrazującym kondycję finansową samorządów lokalnych. Ranking opracowany jest przez niezależnych ekspertów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w oparciu o dane składane przez samorządy do Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Analiza kondycji finansowej jednostek samorządu terytorialnego w 2022 roku, została zaprezentowana w podziałem na: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie, miasta na prawach powiatu i powiaty ziemskie. Łącznie w rankingu sklasyfikowano 2791 jednostek w tym 314 powiatów ziemskich w gronie których nasz powiat zajął wysokie 36. miejsce.

Jak podkreśla starosta Robert Kieruzal – „Wynik Powiatu Kępińskiego w rankingu w grupie powiatów ziemskich stanowi powód do zadowolenia, jak również potwierdzenie, że podejmowane przez Zarząd Powiatu Kępińskiego działania, znajdują pozytywny wydźwięk. Powiat Kępiński jest powiatem rozwojowym, co potwierdza między innymi ten ranking”.

Dla porównania Powiat Wieruszowski zajął 54 miejsce w rankingu, Powiat Namysłowski- 107 miejsce, Powiat Ostrzeszowski - 169 miejsce, Powiat Oleśnicki – 240 pozycję a Powiat Kluczborski – 314 lokatę.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników samorządom gminnym, w szczególności Gminie Baranów.