18 Grudzień 2008

W dniu 09.12.2008 r. w Starostwie Powiatowym w Kępnie w obecności Starosty Jerzego Trzmiela i Komendanta WKU w Ostrowie Wlkp. ppłk. Józefa Widlarza odbyło się spotkanie z rodzicami, których przynajmniej 3 synów odbyło „wzorowo”  zasadniczą służbę wojskową. Podczas tej uroczystości  Komendant WKU wręczył 19 rodzicom srebrne „Medale za  Zasługi dla Obronności Kraju” a Starosta okolicznościowe listy gratulacyjne i kwiaty. Przy okolicznościowej kawie rodzice mogli potwierdzić wartości obywatelskie swoich synów,  a  ppłk. J. Widlarz przedstawił najbliższe projekty zmian służby wojskowej i perspektywy rozwoju  sił zbrojnych w Polsce.

Prosimy również zainteresowane rodziny, których jak wspomniano wyżej przynajmniej 3 synów odbyło zasadniczą służbę wojskowa,  o kontakt z  Panem T. Witkowskim tel. 06278 28 908 i podanie danych  tej sprawy dotyczących. Ze względu na dane jakie WKU posiada w postaci kartotek  to tzw. ręczne kojarzenie nazwisk tych samych rodziców jest utrudnione  i nasza pomoc może przyspieszyć uhonorowanie wszystkich zasłużonych rodziców.

Oto lista nagrodzonych rodziców:

1.CZEKAŁA Józef CZEKAŁA Wiesława
2.DUREJ Bogdan JJUREJ Teresa