17 Sierpień 2023
 Polski Ład
Zakończył się nabór wniosków do VIII edycji Rządowego Funduszu Polski Ład

W środę, 16 sierpnia zakończył się nabór wniosków do VIII edycji Rządowego Funduszu Polski Ład Powiat Kępiński złożył 3 wnioski o dofinansowanie.

Pierwszy z wniosków o wartości do 2 milinów złotych dotyczy wykonania remontu nawierzchni bitumicznej w ciągu drogi powiatowej nr 5601P relacji Czermin – granica powiatu na odcinku o długości ok. 0,75 kilometra oraz remont nawierzchni bitumicznej drogi powiatowej nr 5600P relacji Osiny – Borek Mielęcki na odcinku o długości ok. 1,71 kilometra poprzez wykonanie nowej nakładki bitumicznej.

Drugi ze złożonych wniosków o wartości do 8 milionów złotych dotyczy przebudowy zabytkowego budynku stanowiącego obecnie siedzibę Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie. Zakres planowanych prac zakłada wykonanie robót budowlanych, sanitarnych, elektrycznych mających na celu wydzielenie w salach dla pacjentów łazienek. Roboty budowlane dotyczyć będą także modernizacji kuchni oraz zagospodarowania terenu przy obiekcie w tym przebudowy podjazdu. Zakres zadania to również zakup wyposażenia dla potrzeb obiektu w tym m.in. mebli medycznych i niemedycznych, sprzętu medycznego, szaf, stołów, krzeseł, biurek, regałów i innych elementów wyposażenia niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania oddziału i kuchni.

Trzeci ze złożonych wniosków o wartości do 30 milionów złotych dotyczy  rozbudowy drogi powiatowej nr 5681P na odcinku od skrzyżowania w/w drogi powiatowej z drogą krajową nr 39 przez miejscowość Grębanin w kierunku miejscowości Grębanin Kolonia II. Zakres robót obejmuje wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, budowę ciągu pieszo-rowerowego, wykonanie poboczy, przebudowę sieci kanalizacji deszczowej, usunięcie kolizji z istniejącymi sieciami, zagospodarowanie zieleni. Zadanie zakłada również wykonanie elementów zwiększających bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu w tym przebudowę przejść dla pieszych oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego drogi.