04 Marzec 2021
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Prezes OSP w Bralinie Zbigniew Bojko oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Bralinie Marek Fras.
W czwartek 4 marca Starosta Kępiński Robert Kieruzal spotkał się z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Bralinie. Celem spotkania było zainicjowanie starań o pozyskanie dotacji na zakup średniego samochodu operacyjnego dla potrzeb tej jednostki.

W spotkaniu obok starosty udział wzięli Prezes OSP w Bralinie Zbigniew Bojko oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Bralinie Marek Fras.

Jak podkreślił starosta Robert Kieruzal – jednostka z Bralina od lat stara się zwrócić uwagę na konieczność realizacji tej inwestycji. Należy podkreślić ze Ochotnicza Straż Pożarna w  Bralinie aktywnie działa w Krajowym Systemie Ratowniczym. Bliskość ważnych szlaków komunikacyjnych przebiegających przez gminę Bralin, w tym przede wszystkim drogi ekspresowej nr 8 dodatkowo potwierdza zasadność zakupu pojazdu. Bardzo często od szybkości reakcji zwłaszcza najbliżej położonych jednostek ochotniczej straży pożarnej może zależeć czyjeś zdrowie a nawet życie. Stąd to zaangażowanie i szukanie poparcia dla tej konkretnej idei.

Pismo z prośbą o wsparcie tej idei zostało również skierowane do Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżeliki Możdżanowskiej.