27 Listopad 2013
Dnia 22 listopada 2013 roku Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Czarni" przy ZSP Nr 1 w Kępnie wraz z Wydziałem Edukacji i Sportu  Starostwa Powiatowego w Kępnie zorganizowali XI Międzywojewódzki Turniej w Siatkówce Chłopców o Puchar Prezesa MUKS "Czarni" przy ZSP Nr 1 w Kępnie. W tym roku gościliśmy osiem drużyn z sąsiednich powiatów

i zarazem z sąsiednich województw. Celem turnieju jest popularyzacja gry w siatkówkę wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz zdrowej sportowej rywalizacji.

Stworzono dwie grupy i rozegrano mecze systemem "każdy z każdym".
Po etapie eliminacyjnym rozegrano mecze półfinałowe gdzie MUKS "Czarni" pokonał reprezentację Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie 2:0. Natomiast ZSP Nr 1 w Praszce pokonał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Sycowa 2:0. W meczu o III miejsce  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Sycowa uległ zawodnikom z Namysłowa 0:2. Finał to potyczka pomiędzy MUKS "Czarni" a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Praszce. "Czarni” jako zwycięzcy ubiegłoroczni nie utrzymali dobrej formy i zostali pokonani przez reprezentację z województwa opolskiego.

Pamiątkowe puchary, statuetki dla najlepszych siatkarzy w poszczególnych drużynach, medale i dyplomy wręczył Wicestarosta Kępiński Ryszard Dachowski, Prezes MUKS „Czarni”  Zygmunt Nowacki oraz wiceprezes MUKS "Czarni" Adam Kłodnicki.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf MUKS -TUTNIEJ XI Miedzywojewódzki.pdf 13-11-27 11:55 159.34KB pobierz plik: MUKS -TUTNIEJ XI Miedzywojewódzki.pdf