10 Listopad 2008
10 listopada w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyła się uroczysta sesja z okazji 10 rocznicy powstania powiatów w Polsce. Otwarcia Sesji Rady Powiatu dokonał Przewodniczący Rady Franciszek Trąpczyński. Powitał on wszystkich zaproszonych gości a w szczególności obecnych na sali radnych wszystkich trzech kadencji. |n|Miniony okres podsumował Starosta Kępiński Jerzy Trzmiel. W swoim wystąpieniu ukazał jakim modyfikacjom od momentu wprowadzenia nowego podziału administracyjnego poddawany był nasz powiat. Starosta wskazał na wysiłek i współpracę samorządów poszczególnych gmin powiatu, jednostek organizacyjnych, firm, zakładów oraz przedsiębiorstw dzięki, którym udało się uzyskać wysoki poziom rozwoju gospodarczego naszego powiatu. Reasumując Starosta podkreślił, że bez wzajemnej współpracy wejście w kolejny jubileusz byłby bardzo trudny. |n|W trakcie uroczystości Starosta wraz z Przewodniczącym Rady wręczyli radnym trzech kadencji pamiątkowe tabliczki z okazji „X lecia Samorządu Powiatowego”. Zaproszeni goście otrzymali również wydaną z tej okazji Gazetę. Zespół redakcyjny przybliżył w niej krótki rys historyczny Powiatu Kępińskiego, ważniejsze przedsięwzięcia w latach 1998 – 2008 obejmujące bezpieczeństwo, służbę zdrowia, pomoc społeczną, komunikacje drogową, oświatę oraz kulturę. Swoimi spostrzeżeniami podzieli się także Przewodniczący Rad Powiatowych poszczególnych kadencji. Miłym zakończeniem sesji okazały się życzenia i gratulacje kierowane z rąk Burmistrza, Wójtów, Przewodniczących Rad Gminnych, Inspekcji i Straży oraz Dyrektorów i Kierowników Jednostek Organizacyjnych podległych powiatowi.