28 Listopad 2022
Dyrektor ZSS w Słupi pod Kępnem Magdalena Misiak-Hojka, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, uczestnicy wymiany
Uczestniczka wymiany, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka
Wymiana Erasmus + w ZSS w Słupi pod Kępnem

W dniach 23 – 25 listopada 2022 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem gościła delegacja uczniów, rodziców oraz nauczycieli z partnerskiej szkoły Guardian Angel Secondary Education Resource Center na Malcie.  W ramach realizacji projektu Erasmus+ pt. „Matematyka to zabawa! Wspieranie nabywania umiejętności i kompetencji matematycznych u uczniów z niepełnosprawnością intelektualną” odbyły się wspólne zajęcia matematyczne, zaprezentowano Matematyczne Stacje Badawcze. Przeprowadzone w ostatnim dniu warsztaty piernikowe, pokazały, że matematyka gości również w kuchni.
Dla nauczycieli z partnerskiej szkoły zorganizowane zostało szkolenie, w którym zaprezentowano innowacyjne  metody pracy w realizacji treści matematycznych, jako metodę wspomagającą uczenie się zaprezentowano EEG Biofeedback.
W ostatnim dniu z delegacją z Malty spotkała się Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka.  Rozmawiała z kadrą pedagogiczną na temat możliwości wzajemnej współpracy i korzyści z tego płynących. Podczas pożegnania wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.