22 Czerwiec 2023
Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka w trakcie przemówienia
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka oraz uczennica, która uzyskała najwyższą średnią
 Przemówienie starosty Roberta Kieruzala
Występ uczniów
Występ uczennicy
W trakcie uroczystości
Wręczono wyróżnienia i nagrody za osiągnięcia naukowe i sportowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Kępiński „LAUREACI 2023”

W środę, 21 czerwca w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. mjra henryka Sucharskiego w Kępnie wręczono wyróżnienia i nagrody za osiągnięcia naukowe i sportowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Kępiński „LAUREACI 2023”.

84 nagrody przyznano uczniom szkół ponadpodstawowych, którzy spełnili kryteria zawarte w Programie wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierających naukę w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Kępiński.

31 uczniów uzyskało średnią powyżej 5,3. Najwyższą uzyskała Dobrosława Burzała uczennica kl. II LO Nr I im. mjra H. Sucharskiego – 5,93.

Za osiągnięcia sportowe wyróżniono 53 uczniów. Do najbardziej znaczących osiągnięć w tej dziedzinie należy zaliczyć:

- I miejsce w Finale XXIX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża – LO Nr I

- I miejsce w Finale Wojewódzkim XXIV Licealiady w Innych Formach Tanecznych – LO Nr I,

- II miejsce w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze”, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców – LO Nr I,

- II miejsce w Finale Wojewódzkim XXIV Licealiady w Festiwalu Sztafet – LO Nr I,

- II miejsce w Finale Wojewódzkim XXIV Licealiady w Drużynowych Biegach Przełajowych kat. chł. – LO Nr I,

- II miejsce w Finale Wojewódzkim XXIV Licealiady w Koszykówce 3x3 – LO Nr I,

- II miejsce w Finale Wojewódzkim XXIV Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych – ZSP Nr 1,

- II miejsce w Finale Wojewódzkim XXIV Licealiady w Piłce Ręcznej dziewcząt – ZSP Nr 1,

- II miejsce w Finale Wojewódzkim XXIV Licealiady w Drużynowych Mistrzostwach w Badmintonie – ZSP Nr 1

- II miejsce w Finale Wojewódzkim XXIV Licealiady w Biegach Przełajowych – ZSP Nr 2,

W efekcie znakomitych wyników sportowych osiągniętych przez uczniów Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie im. mjra H. Sucharskiego zdobyło pierwsze miejsce w rywalizacji sportowej szkół w Województwie Wielkopolskim. Wysokie 7 miejsce w tej rywalizacji zajął Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1.

Nagrody wraz z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów zostały wręczone przez Starostę Kępińskiego Roberta Kieruzala oraz Wicestarostę Alicję Śniegocką.

W uroczystości wzięli także udział: Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Jolanta Jędrecka Przewodnicząca Komisji Edukacji i Promocji Regina Marczak, Sekretarz Powiatu Magdalena Osada, Skarbnik Powiatu Marcin Trojak, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik oraz dyrektorzy szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Kępiński: Bogumiła Drobina, Danuta Stefańska oraz Barbara Howis.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz